Ako funguje dochádzkový systém budúcnosti?

Nové technológie v nás často vzbudzujú nedôveru. Budú pracovať tak, ako majú? Nebudú sa kaziť? Ako ich prijmú používatelia? A to najdôležitejšie: oplatí sa do nich investovať? Je to však iba strach z neznámeho. Práve preto sme sa rozhodli v tomto článku predstaviť najdôležitejšie vlastnosti dochádzkového systému Fingera.

dochádzkovy systém

Fingera je komplexný systém navrhnutý pre fungovanie v akomkoľvek prostredí. Nezáleží, či ste malý podnik s pár desiatkami zamestnancov alebo veľká korporácia s mnohými pobočkami. Kým v menšej firme si vystačíte s jedným dochádzkovým a jedným prístupovým terminálom, vo veľkých spoločnostiach to býva komplikovanejšie. Ako v takom prostredí Fingera funguje?

Dáta má bezpečne uložené

Veľké firmy so stovkami zamestnancov potrebujú niekoľko rôznych zariadení ako napríklad dochádzkový terminál, prístupový terminál, mobilná aplikácia. Dáta o zamestnancoch sú uložené lokálne na firemnom serveri alebo v cloude. Je možné s nimi ľubovoľne manipulovať – vytvárať zálohy, exportovať do rôznych formátov (XLS, PDF a CSV) alebo tlačiť.

Ponúka aj cloudové riešenie

Fingera podporuje aj cloudové riešenie. Výhodou cloudového riešenia je možnosť zosynchronizovať dáta z viacerých pobočiek a mať ich na jednom mieste. Prehľad o zamestnancoch je potom jednoduchší. Namiesto žiadania dát z každej pobočky zvlášť sa jednoducho prihlásite na cloudový server a skontrolujete, čo treba. To isté platí o administrácii, pridávaní či mazaní používateľov.

Ak sa zákazník rozhodne využívať len mobilnú aplikáciu Fingera s cloudovým serverom, v takomto prípade spoločnosť nepotrebuje investovať do nákupu nového hardvéru.

Fingera Mobile

Dáta pri výpadku sú chránené pred stratou

V prípade neočakávaných výpadkov – či už elektriny, alebo internetu – sa nemusíte obávať straty dát o zamestnancoch alebo dochádzke. V prípade výpadku internetového pripojenia sú dáta uložené na firemnom serveri a zosynchronizujú sa s cloudovým serverom hneď, ako sa pripojenie obnoví.

Ak vypadne prúd, terminály sú vybavené vstavanými batériami, čo im umožňuje pracovať ešte dve hodiny. To je dostatok času na vytvorenie zálohy rannej dochádzky.

Je rýchly, presný a bezpečný

Fingeru vyvinula firma Innovatrics, svetový líder v oblasti čítania odtlačkov prstov. Vďaka použitiu ich najnovšej technológie je identifikácia neuveriteľne rýchla a presná. Pri spoločnosti s 1000 zamestnancami trvá algoritmu porovnať odtlačok s databázou ťažko predstaviteľných 0,0000007 sekundy. Presnosť čítania až 99,98 % zaručuje bezproblémovú prevádzku.

Ponúka množstvo ďalších funkcií

Systém je modulárny, dá sa ľubovoľne kombinovať a upravovať na mieru podľa požiadaviek konkrétnej firmy. Keďže kombinuje dochádzkový a prístupový systém, šetrí tak prostriedky, ktoré by inak museli byť vynaložené na implementáciu a prevádzku dvoch rôznych systémov. Systém je prehľadný a intuitívne prostredie zaručuje rýchle uvedenie do prevádzky. Administrácia je možná odkiaľkoľvek, keďže na to stačí internetový prehliadač. Je možné nastaviť neobmedzené množstvo administrátorov s rôznymi prístupovými právami.  Definovanie vlastných výnimiek a udalostí podľa potreby je samozrejmosťou. Biometrické terminály sú moderné prístroje s rýchlym dvojjadrovým procesorom, voliteľnými Wi-Fi či 3G modulmi a vlastnou vstavanou batériou.

Zvláda aj iné možnosti identifikácie

Ak nie je možné z nejakého dôvodu použiť identifikáciu pomocou odtlačku prsta alebo rozpoznaním tváre, Fingera podporuje aj RFID karty. Sú to bežné karty s čipom, ktoré je výhodné použiť na miestach, kde by bola identifikácia odtlačkom komplikovaná (napríklad zamestnanci musia mať rukavice). Je možné použiť aj PIN kód, prípadne tieto tri spôsoby kombinovať a vytvoriť tak viacúrovňovú bezpečnostnú kontrolu.

Dochádzkový systém budúcnosti by mal jednoducho byť schopný splniť najnáročnejšie požiadavky veľkých spoločností. Musí byť modulárny, plne nastaviteľný, jednoduchý na používanie, no zároveň bezpečný. Navyše má chrániť dáta všetkých zamestnancov. Fingera je systém, ktorý všetky tieto kritériá spĺňa.