Domáca karanténa možná aj vďaka tvárovej biometrii od Innovatrics

Vďaka novej aplikácii eKaranténa sa Slovensko pripája iba k hŕstke krajín, ktoré používajú inteligentné technológie na zabezpečenie povinnej karantény počas pandémie nového koronavírusu. Podobné riešenia boli doteraz nasadené v Indii a Poľsku. S cieľom zaistiť, aby ľudia bezpečne zostali v mieste svojho výberu, spoločnosť Innovatrics poskytla štátu svoje riešenie na overenie totožnosti na diaľku.

Vďaka tímu programátorov slovenského priekopníka v GPS navigácii Sygic a biometrickej špičky Innovatrics, je aplikácia eKaranténa schopná prostredníctvom mobilného zariadenia skontrolovať dodržiavanie karantény na určenom mieste.

„Cítili sme, že je našou povinnosťou poskytnúť riešenie pre identifikáciu človeka na diaľku, ktoré vie pomôcť počas pandémie. Mimoriadne presné a predovšetkým používateľsky veľmi prívetivé riešenie máme v praxi overené bankami a telco operátormi po celom svete. Sme presvedčení, že to bude mať pozitívny vplyv na všetkých, ktorí musia ísť do karantény,“ vysvetľuje Daniel Ferák, vedúci oddelenia vývoja produktov spoločnosti Innovatrics.

Technológia od Innovatrics, ktorú používa aj dochádzkový systém Fingera, umožňuje pohodlnú registráciu uchádzača do aplikácie eKaranténa naskenovaním dát z občianskeho preukazu. Pomocou tvárovej biometrie následne overí totožnosť uchádzača porovnaním fotografie z dokladu s jeho selfie a kontrolou živosti. Okrem toho proces identifikácie používateľa prebieha každý deň počas domácej karantény, pričom služby určovania polohy potvrdia miesto pobytu. Všetky biometrické údaje zostávajú v zariadení používateľa, na štátne servery sa prenáša iba potvrdenie úspešnej kontroly totožnosti.

Algoritmy na rozpoznávanie tváre od Innovatrics patria dlhodobo medzi najpresnejšie a najrýchlejšie na svete. Aj vďaka nim je dochádzkový a prístupový Fingera vhodným riešením pre bezpečný a bezdotykový prístup do Vašich priestorov

Kontaktujte nás a zistite, ako tvárová biometria môže zvýšiť komfort aj na Vašom pracovisku.