Ako si vybrať dochádzkový terminál

Potrebujete dochádzkový terminál pre svoju firmu alebo objekt? Na trhu existuje veľké množstvo rôznych riešení a vybrať si z nich to najlepšie sa môže zdať zložité. Na čo si je potrebné dávať pozor a čo by mali byť rozhodujúce faktory pre váš nový terminál?

docházkový terminál

Myslite vo veľkom

V prvom rade si treba uvedomiť, že nevyberáte len terminál, ale chystáte sa riešiť komplexne dochádzku cez terminál a potrebujete si definovať svoje potreby. Medzi najzásadnejšie patrí flexibilita systému. Je možné terminál nastaviť a prispôsobiť potrebám vašej firmy? Dochádzkové a prístupové systémy Fingera sa dokážu prispôsobiť každému nastaveniu firmy a zohľadniť jej fungovanie.

Nemajú problém prispôsobiť sa prevádzkam, kde sa pracuje na smeny. Môžete vytvárať skupiny zamestnancov a pridávať im rôzne roly s prístupmi do určitých častí výroby a administratívy. Rovnako môžete dochádzkový systém spojiť so stravovacím systémom a vytvoriť tak komplexný systém dochádzky a distribúcie stravy v celej firme, v každej jej prevádzke.

Fér dochádzka pre vás aj vašich zamestnancov

Elektronický dochádzkový systém využíva špeciálny hardware, tzv. terminál, ktorý je býva umiestnený pri vstupe do firmy. Terminály zaznamenávajú dochádzku pomocou odtlačku prsta, tvárovej biometrie, PINu, RFID alebo Mifare karty.

Pokiaľ chcete využívať dochádzkový terminál naplno, zvážte biometrický terminál. Okrem prístupu na kartu či PIN získate možnosť vstupu na tvárovú biometriu alebo odtlačok prsta. Tvárový terminál od Fingery vám zaručí, že dochádzka bude pre každého vášho zamestnanca férová. Zamedzí podvodom, je rýchla – rozpozná človeka do sekundy; a pohodlná – žiadne . kartičky, kľúče či ťažko zapamätateľné pin kódy, stačí jeden pohľad. Terminál má taktiež zabudovanú technológiu na odhaľovanie podvodov s falošnou identitou. Dokáže rozoznať, či je pred ním skutočný človek, alebo sa niekto snaží systém obísť fotografiou alebo videom. 

K dobrému terminálu patrí kvalitný softvér

Skutočne dobrý dochádzkový terminál najlepšie využijete s rovnako kvalitným softvérom. Dochádzkový systém Fingera vyvíja viac ako 17 rokov spoločnosť Innovatrics, ktorá dodáva sofistikované biometrické riešenia pre polície a vlády do viac ako 80 krajín sveta. Samozrejmosťou je dôraz na najprísnejšie bezpečnostné požiadavky a opatrenia, na čo  využívajú najvýkonnejšie biometrické algoritmy, ktoré sú vyvíjané v R&D labe v Brne. Máte tak istotu, že využívate softvér, ktorý hravo dokáže reflektovať všetky potreby a požiadavky bezpečnosti, stability a prvotriednej kvality.

Fingera je dochádzkový a prístupový systém novej generácie, ktorý využíva najnovšie technológie a spĺňa tak všetky nároky na moderné riešenie dochádzky pre všetky typy spoločností, ktorá je fér pre zamestnávateľov aj ich zamestnancov. Zistite viac.