Otvárajte dvere pohľadom

Tvárová biometria zažíva celosvetový boom. Je bezdotyková, rýchla a bezpečná. Za posledných pár rokov sa stala preferovanou biometrickou voľbou pre overovanie identity. Možnosť rozpoznania tváre sme preto priniesli aj do dochádzkového systému Fingera.

Podľa výskumu časopisu Raconteur až 44 % spotrebiteľov uprednostňuje biometriu kvôli rýchlosti a pohodlnosti. Vďaka tvárovej biometrii môžete zmeniť váš office na moderné bezdotykové pracovisko. Zaznamenanie príchodu do kancelárie, či otvorenie dverí pohľadom do kamery je intuitívne a bezpečné.

Tvárová biometria od Innovatrics patrí medzi najpresnejšie na svete podľa meraní nezávislej americkej inštitúcie NIST. V roku 2019 bol algoritmus od Innovatrics dokonca najlepší na svete spomedzi 120 algoritmov v kategórii tzv. “Wild images”, čo sú nekvalitné fotografie z uhlov, ktoré sa používajú aj v dochádzkovom systéme Fingera. 

Ako to funguje?

Stačí nahrať jedinú fotografiu danej osoby. Detekcia tváre prebehne v systéme Fingera prakticky okamžite. Fingera dokáže rozpoznať aj tváre s nasadeným rúškom alebo detekovať a vstup osoby bez rúška. Systém využíva viacero pokročilých metód na zabránenie podvodom ako detekciu “živosti” alebo otvorenie iba osobe, ktorá stojí najbližšie k terminálu.

Tvárový terminál

Fingera pridala do ponuky nový tvárový terminál. Výborne funguje aj v zhoršených svetelných podmienkach, má zabudovanú čítačku kariet a odtlačku prsta. Vďaka zabudovanému teplomeru máte možnosť merať teplotu zamestnancov už pri vstupe do objektu, alebo len preventívne. Infračervenú kameru používa na overenie “živosti” osoby.