Ako spojiť dochádzkový, prístupový a stravovací systém do jedného? Prípadová štúdia zo spoločnosti Unipharma

O tom, že na efektívne riadenie podniku nie je potrebné inštalovať množstvo rozličných systémov, sa presvedčil náš zákazník Unipharma. Vďaka Fingere dokázal spojiť rôzne systémy na správu podniku - dochádzkový, prístupový a stravovací a šetriť tak čas a financie na ich prevádzku.

unipharma bojnice

Spoločnosť Unipharma je najväčším distribútorom liekov na Slovensku. Hlavnou činnosťou Unipharmy je distribúcia liekov do všetkých verejných a nemocničných lekární a zdravotníckych zariadení na Slovensku v trojzmennej prevádzke, z troch vlastných obchodno-distribučných stredísk v Bojniciach, Bratislave a Prešove.

Bezpečný systém na báze biometrie

Unipharma má viac ako 700 zamestnancov v 3 pobočkách, čo zvyšuje nároky na riadenie informačných systémov. Unipharma sa preto rozhodla vyhľadať dodávateľa, ktorý umožní spojiť kľúčové podnikové systémy do jedného, čím ušetrí čas na správu užívateľov aj samotný manažment informačných systémov. K dochádzkovému a prístupovému systému hľadali aj dodávateľa stravovacieho systému. 

Špecifikom firmy sú priestory na uskladňovanie špeciálnych liečiv, firma preto hľadala spoľahlivé systémy na báze biometrie, ktoré poskytujú vysokú mieru zabezpečenia.

Tri informačné systémy na správu podniku v jednom

Vďaka Fingere môže firma manažovať prístupy, dochádzku a stravu pre viac ako 700 zamestnancov v jedinom systéme. Na objednávanie a výdaj stravy používa v každej prevádzke 3 zariadenia – jeden objednávkový terminál a dva terminály na výdaj stravy. Pri vstupe do budovy sa nachádzajú dochádzkové terminály na zaznamenanie príchodov a odchodov. Dôležité miestnosti majú vstupy zabezpečené prístupovými terminálmi. 

Hlavným benefitom pre firmu sú ušetrené náklady na správu, manažment a údržbu systémov. Samotné systémy zároveň umožňujú firme efektívne manažovať základne procesy ako je dochádzka zamestnancov, schvaľovanie dovoleniek, spracovanie miezd alebo objednávanie stravy v jedálni.

Hlavnou výhodou pre zamestnancov je aplikácia, vďaka ktorej môžu svoje požiadavky na dochádzku a stravu vyriešiť niekoľkými klikmi 24/7. Digitalizácia procesov tak efektívne šetrí čas zamestnancom a aj firme samotnej.