5 dôvodov, prečo vyhodiť dochádzkový zošit

Spoločnosti sa neustále snažia nájsť najlepšie riešenia ich dochádzkového systému. Stále viac z nich objavuje výhody systémov na báze odtlačkov prstov. Ak používate na evidenciu dochádzky zošit, prečítajte si 5 dôvodov, prečo je čas na zmenu.

evidencia dochadzky

Časy evidencie dochádzky pomocou náročného papierovania sú takmer minulosťou. Napriek tomu sa stále nájdu spoločnosti, ktoré ju riadia týmto spôsobom. Kontrola dochádzky je dôležitá pre efektívne riadenie zamestnancov. Zastarané metódy nedokážu zabrániť podvodom s časom, ale ani mnohým ďalším problémom.

Bezpečnou alternatívou kariet a papierových zošitov sú biometrické systémy využívajúce odtlačok prsta. Tento spôsob kontroly dochádzky dokáže ušetriť nemalé finančné prostriedky a zefektívni riadenie vašich zamestnancov.

1. Kamarátsky systém

Dochádzkový zošit nedokáže rozoznať, či sú podpisy troch zamestnancov naozaj od troch ľudí alebo od jedného človeka. „Pomoc“ od kamaráta sa takisto používa pri čítačkách kariet.

evidencia dochadzky

Dochádzkový systém na báze odtlačkov prsta má v databáze uložený unikátny odtlačok každého zamestnanca. Takýto systém zabraňuje podvodom a kontroluje príchody a odchody zamestnancov. Nakoniec je spokojný aj sám zamestnanec, pretože vie presný počet odpracovaných hodín a prípadne si vypočíta aj výšku výplaty.

2. Zošit v sebe nemá zabudované hodiny

Vďaka biometrickému dochádzkovému systému dokážete prehľadne kontrolovať čas. Keď zamestnanec priloží prst, prístroj zaznamená presný čas príchodu a odchodu. Zamestnanci nemajú problém dokázať, že pracovali nadčasy a spoločnosť vie napríklad skontrolovať, koľko času strávia zamestnanci na obede.                                                                               

Takýto dochádzkový systém, okrem umožnenia presného time managementu, dokáže zlepšiť efektivitu a produktivitu vo vašej spoločnosti.

3. Zamestnanci si na nový systém ľahko zvyknú

Ako náhle je systém nainštalovaný, ľahko sa používa. Zamestnanci môžu mať na začiatku z novej technológie obavy, ale nie je nič ľahšie, ako len priložiť prst na terminál. Zamestnancom netreba vysvetľovať, ako sa správnym spôsobom zapísať do zošita alebo čo robiť pri nefunkčnej karte.

Na konci je opäť spokojnejší zamestnanec, ktorému sa nestane, že sa do práce buď nedostane kvôli zabudnutej karte, alebo sa zabudne zapísať do zošita.

4. Potrebujete zvýšiť bezpečnosť

Väčšina dochádzkových systémov so sebou prináša veľké riziko bezpečnostného narušenia. Dochádzkový zošit nedokáže ustrážiť, kto vojde do spoločnosti a zabudnutá karta sa dá ľahko využiť na krádeže a neoprávnený vstup.

Biometrický dochádzkový systém tak prináša do spoločnosti kontrolu bezpečnosti. Odtlačky prstov sa nedajú sfalšovať a zamestnanec ich nedokáže stratiť.

evidencia dochadzky

5. Ušetríte financie

Aj keď sa zavedenie biometrického dochádzkového systému môže zdať ako drahá záležitosť, opak je pravdou. Tento systém šetrí náklady za materiál, napríklad pri výrobe kariet pre nových zamestnancov a výmene poškodených. Neustála výmena zošitov sa nemusí javiť ako nákladná položka, ale čas potrebný na ich vyhodnocovanie sa už prejaví v produktivite a nákladoch.

Na zavedenie tohto systému stačí čítačka odtlačkov prstov, server pre jej fungovanie a softvér pre identifikáciu osôb. Poslednou otázkou je už len údržba tohto systému. V prípade akejkoľvek softvérovej či hardvérovej poruchy môžete kontaktovať spoločnosť. V krátkej dobe vás navštívi technik a pomôže vám.

Ak hľadáte nové riešenie kontroly dochádzky vašich zamestnancov, potrebujete zvýšiť bezpečnosť a výsledkom by malo byť aj zvýšenie produktivity, je na čase vymeniť zošit za modernejší dochádzkový systém.

Dodáme vám kompletný systém vrátane hardvéru. No ak si stále nie ste istí, môžete vyskúšať bezplatnú demoverziu tohto systému či požiadať o cenovú ponuku priamo pre vašu spoločnosť.