Tvárová biometria od Innovatrics naďalej medzi najlepšími na svete

V poslednom kole medzinárodného testu NIST FRVT z augusta 2020 skončil algoritmus na rozpoznávanie tvárí spoločnosti Innovatrics na prvom mieste spomedzi európskych konkurentov a na 13. priečke celosvetovo.

Test dodávateľov softvéru na rozpoznávanie tváre (Face recognition Vendor Test – FRVT) poskytuje nezávislé hodnotenie komerčne dostupných softvérov na rozpoznávanie tvárí. Je realizovaný americkým Národným inštitútom pre štandardy a technológiu (National Institute of Standards and Technology, NIST).

„Toto kolo testovania FRVT sa zameriavalo na identifikáciu 1:1 a náš najnovší algoritmus porazil všetkých ostatných zúčastnených poskytovateľov ABIS,” hovorí Matúš Kapusta, vedúci oddelenia Government Solutions spoločnosti Innovatrics.

Algoritmus spoločnosti Innovatrics získal najvyššie známky za presnosť a rýchlosť, ktoré sú kľúčové pre rozsiahle aplikácie automatizovaného biometrického identifikačného systému (ABIS), napríklad ako overovanie dokumentov, trestné vyšetrovanie a hraničné kontroly.

Biometrické algoritmy spoločnosti Innovatrics dlhodobo patria medzi najpresnejšie a najrýchlejšie na svete. Špičkovú tvárovú biometriu od Innovatrics používa aj dochádzkový systém Fingera a jej výhody môžete využiť aj vy, napr. prostredníctvom Web terminálu.