Evidencia dochádzky: Ako evidovať dochádzku, keď pracujete z domu?

Prázdne ulice, nákupné centrá, kancelárie. Nezáleží na tom, či ste zamestnaní v korporáte alebo v menšej firme. Realitou je, že aktuálne mnoho z nás pracuje z domu, navyše s príponou „do odvolania“. Evidovať dochádzku zamestnancov je pre manažéra v takejto situácii náročné. Ako na to?

evidencia dochádzky cez home office

Jeden deň ako druhý

Práca z domu skrýva rôzne nástrahy. Nielen pre tých, ktorí pre správne pracovné tempo a nasadenie radšej zamieria do kancelárie. V ohrození sú aj tí, pre ktorých je home office jeden až dvakrát do týždňa príjemným oživením a vďaka nemu dokážu pracovať efektívnejšie. 

Keď sa z takéhoto príjemného oživenia stane niekoľko týždňový povinný home office, pracovná výkonnosť môže prirodzene klesať. Dni sa zlievajú a ani presuny medzi posteľou a jedálenským stolom vašej morálke už nepomáhajú. Vtedy je na manažérovi, aby ľudí vo svojom tíme inšpiroval a zaujímal sa o to, čo im chýba.

Jednoduchá evidencia dochádzky 

Úlohou manažéra je okrem pracovného výkonu dohliadať aj na dodržiavanie dochádzky. Evidencia dochádzky zaznamenáva dobu, počas ktorej sa zamestnanec zdržiava na svojom pracovisku, v tomto prípade u seba doma. Zákon nestanovuje povinnosť viesť evidenciu dochádzky a je na každom zamestnávateľovi, či sa pre ňu rozhodne. 

Ak ste sa dochádzku vo firme rozhodli evidovať, skúste to robiť čo najefektívnejšie. Tak, aby sa vaši zamestnanci alebo členovia tímu mohli nerušene sústrediť a zbytočne sa nerozptyľovali zložitým prihlasovaním do rôznych ťažkopádnych systémov.

Flexibilné riešenie pre evidenciu na diaľku

Efektívnym spôsobom evidovania dochádzky, keď pracujete z domu, je využitie dochádzkového systému Fingera. Fingera je flexibilným riešením pre všetky typy vašich požiadaviek. Veľkými výhodami pri evidencii práce zamestnancov z domu sú cloudová podpora a online administrácia.

Celú dochádzku môžete mať navyše pod kontrolou aj vďaka mobilnému riešeniu Fingera Mobile. Prostredníctvom mobilného telefónu vyriešite dochádzku odkiaľkoľvek a bez papierov. Ak sa chcete dozvedieť viac o tom, ako Fingera Mobile funguje, pozrite si náš webinár na túto tému. Naučíte sa, ako zaznamenávať dochádzkové udalosti cez mobil, ako vytvárať a schvaľovať žiadosti súvisiace s dochádzkou a ako kontrolovať dochádzku. 

Personalizované nastavenia

Dochádzkový systém Fingera vám ponúka možnosť viacerých personalizovaných nastavení. Ste zodpovedný za konkrétny tím? Prehľady dochádzky môžete generovať nielen pre jednotlivé osoby, ale aj pre skupiny osôb. Rovnako si viete nastaviť počítanie odpracovaného času počas víkendov alebo sviatkov.

Sami si definujete rôzne dochádzkové udalosti podľa potrieb firmy alebo vášho tímu. Získate tak aktuálny prehľad, na čom vaši podriadení práve pracujú. V dennom prehľade dochádzky môžete napríklad vidieť, koľko času strávil váš podriadený účasťou na telekonferenciách, prácou na konkrétnom projekte alebo úlohe či vzdelávaním. 

Práca z domu skrýva rôzne nástrahy. Evidencia dochádzky zamestnancov nemusí patriť medzi ne. Vyskúšajte naše demo už teraz. Dochádzkový systém Fingera vám nastavíme presne podľa vašich predstáv a potrieb a zjednodušíme tak váš pracovný život.