Innovatrics získal cenu Félix za úspešný podnikateľský príbeh

Innovatrics sa stal prvým držiteľom biznis ceny Félix za úspešný podnikateľský príbeh. Porotcov presvedčilo okrem iného využívanie slovenskej technológie vo viac ako 70 krajinách sveta na zjednodušenie prístupu k digitálnym službám.

Innovatrics felix cena

Prvý ročník odovzdávania cien pod záštitou Slovenskej sporiteľne a INDEXu sa uskutočnil 20.10. 2021 v Starej Tržnici. V hlavnej kategórii boli nominované firmy, ktorým sa významne podarilo preraziť na domácom a zahraničnom trhu, zaznamenali prudký rast alebo spravili zásadnú inováciu a môžu tak byť inšpiráciou pre ďalších podnikateľov.  

„Od začiatkov sa držíme hesla, že chceme prinášať výhody biometrie miliónom ľudí po celom svete. Naše technológie už využila viac ako miliarda ľudí,“ povedal zakladateľ a CEO Ján Lunter mladší. Ako priznal, možnosti, že jeho firma získa hlavnú cenu, uveril až v predvečer odovzdávania trofejí. Po dlhom čase sa mu totiž ozval z Francúzska priateľ, ktorý sa tiež volá Felix. Poslal mu fotografiu sochy Štefánika spred jeho francúzskeho observatória. „Podobne ako Štefánik veríme v pozitívnu silu inovácií, takisto sme viac v zahraničí ako doma, ale na Slovensku nám záleží najviac,“ vysvetlil J. Lunter.

 

O cene Félix

Cenu udeľuje porota zložená z nezávislých osobností vybraných Slovenskou sporiteľňou a magazínom INDEX, ktoré hodnotia ako ekonomické výsledky firmy, tak aj jej činnosť. V porote napríklad sedia aj predstavitelia nadácie Zastavme korupciu, ktorá sa zameriava na sledovanie podozrivých vzťahov medzi firmami a štátom či FinStatu, ktorý zbiera a analyzuje hospodárske dáta slovenských firiem. Viac na https://www.cenafelix.sk/

 

Innovatrics felix cena