Päť spôsobov, ako Fingera zlepšuje home office

Práca z domu nie je len zamestnanecká výhoda, umožňuje aj lepšie využívať zdroje či ušetriť za prenájom kancelárskych priestorov. Základom je ale jej čo najjednoduchšie využívanie.

work from home

work from home

Kedysi bol najpopulárnejším pracovným benefitom služobný mobil. Dávnejšie ho nahradila práca z domu, populárne aj home office. Prístupový systém Fingera je navrhnutý na zjednodušenie vstupu do kancelárskych a výrobných priestorov, ale podobne dokáže zjednodušiť aj home office.

Jednoduchá žiadosť

Vo firmách, kde home office podlieha schvaľovaniu, ponúka Fingera minimalizáciu byrokracie. Žiadosť sa dá poslať z mobilnej aplikácie či z webu a rovnako aj schváliť. Teda aj v prípade, že nie je čas či priestor dohodnúť to na papieri. Informáciu o home office možno zapísať do pracovného kalendára, takže sú informovaní aj všetci kolegovia. 

Podrobný prehľad pre všetkých

Systém ponúka presný prehľad nároku na home office a pre manažérov aj detailný rozpis toho, kto a kedy pracuje z domu. Ľahšie sa tak organizujú mítingy či iné stretnutia. Vo firmách (napríklad v bankách), kde sa z bezpečnostných dôvodov na prácu z domu používajú zabezpečené počítače, umožňuje automatická informácia o home office pripraviť počítač a zabezpečiť, že si ho pracovník nezabudne či nebude naň musieť čakať.

Väčšie využívanie home office

Načo je pracovná výhoda, keď proces na jej získanie je náročný? Tým, že vo Fingere stačí požiadať cez appku a rovnako cez appku žiadosť potvrdiť, prudko rastie pravdepodobnosť, že ju budú aj využívať. Nejde tu len o spokojnosť zamestnancov: bežne využívaná práca z domu môže znamenať aj úspory pre firmu: umožňuje zmenšiť kancelárske priestory o 20 aj viac percent a ušetriť tak za nájom. Firmy menia sedenie vo firme, kde máva menej ľudí vyhradený priestor, a tiež zmenšujú zasadačky, keďže stretnutí sa bude zúčastňovať menej ľudí (obzvlášť, ak sa ďalší vedia pripojiť z domu). Vo veľkých mestách ušetrí náklady aj menšia potreba vyhradeného parkovania. A príroda poďakuje za menej vyprodukovaných emisií.

Administrácia na diaľku

Cestovať do práce cez celé mesto len preto, lebo treba osobne „vyriešiť papiere“ je ohromné plytvanie časom aj talentom. Fingera umožňuje minimálne časť tejto administratívy odbúrať. Pracovník si vie na diaľku upraviť dochádzku, ak sa zabudol odhlásiť či prihlásiť, požiadať o dovolenku či o zdravotné voľno. Netreba tak rušiť na konci mesiaca home office, aby si dal zamestnanec do poriadku papiere. Všetko je online a priamo dostupné z appky.

Kontrola

Pre tých, čo sa predsa len obávajú zneužívania systému, je možné nastaviť si viacero úrovní kontroly či notifikácií. Dajú sa sledovať časté úpravy dochádzky, využívanie home office aj všetkých ostatných možností, ktoré firma umožňuje. Obzvlášť vo veľkých firmách či u nových zamestnancov sú obavy pochopiteľné. A je príjemné si vďaka prehľadnému systému potvrdiť, že obavy nakoniec neboli namieste. Lebo prieskumy ukazujú, že zamestnanci sú na home office nielen spokojnejší, ale aj produktívnejší

Vyskúšajte naše demo a nechajte sa presvedčiť, že moderné technológie sú aj pre vás.