Office origami: Tipy, čo s nepotrebnými žiadosťami o dovolenku

Pracujete v kancelárii? Určite sa vám stalo, že ste žiadali o dovolenku formou papierových žiadaniek, alebo práve na vašom stole takáto žiadosť pristála. Akonáhle dovolenku schválite, žiadanka sa stane nepotrebnou. Viete, ako zabrániť hromadeniu papierov?

žiadosť o dovolenku

žiadosť o dovolenku

Osobne alebo elektronicky?

Sú firmy a zamestnania, kde aj dnes stačí prísť za šéfom a vypýtať si dovolenku osobne. Viete však, ako to je. Čo nie je na papieri (v e-maile, v počítači), akoby sa nestalo. Zamestnanec žiada o ďalšiu dovolenku, vy si však pamätáte, že už si všetky dni vyčerpal. On si to ale pamätá inak. Nedorozumenie je na svete.

Vo veľkých firmách s množstvom zamestnancov je nevyhnutné udržiavať aktuálne a presné záznamy o dovolenkách a iných formách absencií. Osobnou dohodou to nejde a papierová forma je neprehľadná a neekonomická. Aký spôsob teda zvoliť?

Efektivita schvaľovacieho systému

Schvaľovanie dovoleniek a absencií by vám malo zabrať minimum času. Takisto by ste mali aj svojim zamestnancom umožniť vybaviť žiadosti čo najrýchlejšie. Efektívnym riešením, ktoré šetrí čas, je schvaľovací systém Fingera.

V aplikácii si jednoducho nastavíte rôzne formy neprítomnosti a určíte im výšku nároku. Dokonca si môžete nastaviť rôzny výšky nárokov pre rôzne skupiny zamestnancov. Ručné zadávanie neprítomnosti odpadá, pretože všetky jej druhy sú automaticky zaznamenané vo výkaze dochádzky zamestnancov. 

Okamžitá kontrola

Objavila sa nová žiadosť o dovolenku? V aplikácii si hneď môžete pozrieť aktuálny stav všetkých žiadostí a ich opodstatnenosť. Dovolenku, návštevu lekára alebo prácu z domu schválite kliknutím jedného tlačidla.

Schvaľovací systém Fingera so sebou prináša aj vysoký stupeň používateľského komfortu. Vy a vaši zamestnanci sa do systému dostanete kedykoľvek a z akéhokoľvek zariadenia, pripojeného na internet. Ste mimo kancelárie? Stiahnite si mobilnú aplikáciu. Je dostupná pre operačný systém Android aj IOS.   

Dá sa to aj bez papiera

Schvaľovací systém Fingera je dôkazom, že schvaľovanie dovoleniek a absencií je možné rýchlo, pohodlne a bez zbytočného plytvania papierom. Toho sa v kanceláriách ešte napoužívate, preto ho samozrejme neodpisujeme úplne. 

Ak na moderný spôsob schvaľovania dovoleniek prechádzate len teraz a na stole sa vám váľajú ešte nejaké nepotrebné dovolenkové lístky, viete čo s nimi môžete urobiť? Skúste si z nich poskladať napríklad papierovú lodičku alebo psíka. Na chvíľu sa odreagujete a skrášlite si tým svoju kanceláriu.