Home office a evidencia dochádzky: ako ich spojiť čo najjednoduchšie

Home office je v súčasnosti najžiadanejším pracovným benefitom a zamestnávatelia ho v boji o kvalitných pracovníkov aj radi ponúkajú. Kto by netúžil po flexibilite a možnosti narábať ľubovoľne so svojím časom? Treba tomu však prispôsobiť aj evidenciu dochádzky.

home office

home office

Podľa prieskumov švajčiarskej spoločnosti IWG robí až 70 % zamestnancov aspoň raz týždenne na diaľku. Poisťovňa Canada Life zas zistila, že prácu z domu hodnotia zamestnanci ako oveľa efektívnejšiu než prácu v open space kancelárii. Kým svoju produktivitu v kancelárii hodnotili na 6,5 boda z 10, v prípade práce na diaľku to bolo až 7,7 boda.

Firmy sa na druhej strane obávajú zneužitia remote workingu, teda práce na diaľku.

Vzniká preto potreba prispôsobiť evidenciu dochádzky súčasným trendom tak, aby poskytovala čo najväčšie pohodlie a zároveň umožňovala efektívnu kontrolu. Dochádzkový systém by mal byť korektný a spravodlivý. A hlavne bez papierovačiek.

S akými vecami by sa mal dochádzkový systém v roku 2019 vedieť popasovať?

Okamžitý online prístup

Administratíva je vec, ktorá sa v mnohých firmách ešte stále rieši hlavne papierovou formou. Dochádzkové zošity či dovolenkové žiadanky značne obmedzujú zamestnancov a pri práci v home office spôsobujú komplikácie.

Ak si túto byrokraciu môžu zamestnanci riadiť voľne a odkiaľkoľvek, zvyšuje to spokojnosť na pracovisku a umožňuje riešiť veci rýchlejšie.

Cloudová aplikácia Fingera umožňuje prácu na diaľku aj manažérom či tím lídrom. Na žiadosti zamestnancov ich systém automaticky upozorní. Zároveň majú okamžitý prehľad o tom, či má daný zamestnanec nárok napríklad na pracovné voľno. Na základe týchto informácií môžu za pár minút schváliť alebo odmietnuť žiadosť.

Fingera vie prácu ešte viac zjednodušiť. Umožňuje napríklad nastavenie automatického schvaľovania niektorých žiadostí. Systém vie automaticky schváliť jeden deň home officu týždenne, alebo dovolenku nie dlhšiu než dva dni.

Zvyšok sa dá vybaviť aj cez smartfón. Aplikácia Fingera Mobile je plnohodnotným variantom desktopového riešenia.

Individuálne nastaviteľné schvaľovanie

Má nárok na prácu na diaľku každý zamestnanec firmy? A ak aj áno, majú všetci nárok na rovnaký počet dní home office? Asi nie, ale to pre Fingeru nie je problém.

V systéme sa kritériá dajú nastaviť pre každého zamestnanca individuálne. Personalista tak nemusí držať všetko v hlave. Všetky podmienky sa, samozrejme, dajú podľa potreby kedykoľvek zmeniť.

Jednoduchá a spoľahlivá evidencia času odpracovaného mimo pracoviska

Vykazovanie práce počas home office môže byť pri tradičných nástrojoch administratívne nepohodlné. Digitálny dochádzkový systém však znamená, že začiatok práce stačí oznámiť jediným klikom po zapnutí počítača.

Netýka sa to však len oficiálneho home officu. Vo Fingere sa dajú jednoducho evidovať aj nadčasy. Ľudia si niekedy berú prácu domov a po večeroch dokončujú veci, ktoré potrebujú. Vďaka online dochádzkovému systému sa na takto strávený čas nezabudne.

Užitočným prínosom Fingery je aj geolokácia, vďaka ktorej vie zamestnávateľ spätne aj v reálnom čase skontrolovať, či sa zamestnanec naozaj nachádza tam, kde by mal byť. Odpadajú tak obavy zo zneužívania systému.

Ak hľadáte dochádzkový systém, ktorý spĺňa všetky tieto kritériá, hľadáte na správnom mieste. Vyskúšajte Fingeru a presvedčte sa, že dokonale sadne potrebám vašej firmy.