Digitálny nomád alebo home office? Majte dochádzku pod kontrolou

Práca v office alebo na diaľku? Dávate svojim zamestnancom možnosť pracovať z domu? Viete, aké sú výhody tejto práce? Existuje možnosť jednoduchej evidencie odpracovaných hodín?

digitalny nomad

digitalny nomad

Trh práce hlási jasný trend, tým je práca z domu, prípadne na diaľku. Hoci je takáto práca obľúbená a má svoje výhody, prináša so sebou aj mnohé úskalia, medzi ktoré môže patriť aj evidencia odpracovaných hodín. Existuje riešenie? Alebo ste odkázaní na zapisovanie a, samozrejme, dávku dôvery?

Home office, benefit alebo strašiak? 

Mnohé firmy v súčasnosti do zoznamu zamestnaneckých výhod zaraďujú home office. Ten môže byť, za istých okolností, veľmi fajn. Zamestnanci sa v domácom prostredí môžu lepšie sústrediť. Mnohé psychologické výskumy dokazujú priaznivý vplyv na výkonnosť, pohodu a v rámci psychohygieny je to určite výborný krok

Jedinou nevýhodou je zložitá evidencia odpracovaných hodín. Môže sa stať, že zamestnanci pracujú oveľa viac ako bežne alebo si, naopak, zamenia home office za dovolenku. Takáto práca vyžaduje značnú dávku vzájomnej dôvery

Digitálny nomád s trvalým pracovným pomerom

Ďalším z trendov v oblasti trhu práce je takzvané digitálne nomádstvo. Mladí ľudia radi cestujú, mnohí na výkon svojej práce potrebujú len počítač a dobré internetové pripojenie. Práve toto prepojenie je veľmi lákavé. Digitálni nomádi sú na takzvanej voľnej nohe. To im síce poskytuje množstvo slobody, no na druhej strane aj nestály finančný príjem.

Pokrokové medzinárodné firmy evidujú tento trend a mnohé poskytujú svojim zamestnancom možnosť práce na diaľku. Pokojne aj zo zahraničia alebo rovno z druhého konca sveta. Aj v tomto prípade platí, že bez dôvery to jednoducho nejde. Alebo existuje aj iná možnosť?

Unikátne riešenie pre všetkých

Hovorí sa, že dobré zmluvy robia dobrých priateľov. To platí aj o jednoduchej a jednoznačnej evidencii odpracovaných hodín. Je veľkou výhodou, ak máte zamestnancov, ktorým môžete dôverovať. Viete, že svoju prácu dokončia a budú sa jej venovať tak, akoby im samotný generálny riaditeľ pozeral cez plece. Je však fajn odbremeniť ich od manuálnej evidencie. Ako na to? 

Riešením môže byť mobilná aplikácia Fingera Mobile. Táto aplikácia je plnohodnotnou náhradou dochádzkového systému

Fingera Mobile je výborná aj pre firmy, ktoré zamestnávajú napríklad obchodných zástupcov alebo kreatívcov, umožňujú home office alebo spolupracujú s digitálnymi nomádmi. Rýchle, jednoduché a moderné. Technológie nám uľahčujú život, tak prečo ich nevyužiť?